Jump to content
TNC-TR
muya3813

Logo Tasarım önerileriniz

Recommended Posts

Logo Tasarım Önerileriniz

Arkadaşlar yeni üreteceğimiz havalandırma sistemlerimizin güzel ve etkileyici bir logoya ihtiyacı var.

Markamız bay+ , BAY+ , bay++ , BAY++ şeklinde olabilir. Yani büyük küçük harf farketmez ya da  sondaki + ların sayısı fazla olabilir.

Yaptığınız Logo Tasarımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

bay yazmışsınız acaba örnek olsun diye mi? tam isim ne olacak  

şimdiden hayırlı olsun

tam isim                       bay+

yineben, Bir saat önce yazdı:

bay yazmışsınız acaba örnek olsun diye mi? tam isim ne olacak  

şimdiden hayırlı olsun

Kişisel fikrim. Biraz daha bilgi vermeniz gerekiyor. Genelde logo tasarımı yaparken çok detay düşünürüm. Ancak Türkiye' de logo denildiği zaman şirketler sadece bir font ile marka adını yazarak kullanıyorlar. O yüzden 1-2 dk da ufak bir çalışma yaptım. Kuracağınız şirket yurtiçi mi çalışacak? Yoksa yurtdışı da mı olacak? Havalandırma sistemleri derken neyden bahsediyoruz? Bence bunlar önemli konular. Kafanızdaki logo tasarımı nasıl? Aynı sektörde beğendiğiniz bir logo v.s varsa buradan eklerseniz ona göre daha detaylı çalışmalar çıkabilir. Ben ülkemizdeki kurumların çoğunlukla logodan anladığı şekilde ufak bir çalışma yaptım. Havalandırma sistemleri derken klima v.s den bahsediyorsak. Slogan olarak aklıma ilk "havanızı değiştirir." gibi bir şey geliyor.

havalandırma bay +.jpg

Edited by deli_petro06

marka isimleri mümkün mertebe küçük harflerden yazılır. Özel bir mana veya kelimelerden oluşmuyor ise.

bay+   şeklinde ama  bir miktar kenarları yuvarlak harfler hatta y nin karın dönmesi olmayan şeklinde yeşil renk olur ken + hava manasında gök mavisi kullanılabinir

bina içi havalandırma olacağından da üst kısmına çatı manasında bir çizim eklenebilir. hatta o çatya baca eklenerek üstünde + + şeklinde mavi renk de olur... logo dan çok içerik mantığında bir avatar gibi oldu ama avatar olmayan logo da pek kalmadı.. meşhur kahve firması gibi. veya enerji içeceği gibi..