Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

Negamen, 7 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Benim bir sorum olacaktı arkadaşlar, benim laptobu uykuya aldığım zaman  laptobu tekrar açtığımda parola ekranı değilde direk masaüstünün gelmesini istiyorum yalnız bu win 10 modifiyeli olduğu için ayarlar kısmından ilgili konuyu bulamadım yardımcı olacak arkadaşlar varsa şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin :)

Parolayı kaldıracaksınız ayarlar>hesap ayarları sekmesinden.

• Like 1

eXtrmE_sPoRtS, 08.01.2019 - 19:22 yazdı:

Pro Lite'da hatırladığım kadarıyla kokteyl kurmaya gerek yok. Pro'da kurarsanız konudaki sürümü kurun. LTSC'de kokteyl kullanılmadı gerek de yok. Kokteylden daha çok özellik içerir desem yeridir ltsc'de çünkü hepsini tek tek deneyerek uyguladım. Eski registry kayıtları kullanmadım. Bana sorarsanız ltsc kullanın derim. Bende ltsc kullanıyorum şuan çünkü.

ltsc de web sayfası kısayollarını asla açamıyorsun. programların içindeki yardım sekmelerinde bulunan web sitesine tıklayınca https eksik diye uyarı veriyor malum ayarları yapsan bile. pro lite ile pro arasında sadece yüklediğiniz programlar mı var

hocam 1 haftadır kullanıyorum birkaç sorun vardı hallettim lakin halen varsayılan tarayıcı konusuna çözüm bulabilmiş değilim. chrome u kaldırsam da yine yüklediğim tarayıcı varsayılan olmuyor.  varsayılan uygulamalar sekmesinde bulunan dosya türüne, protokole ve varsayılan uygulamalara göre ayarlar kısmında değişiklik yapsan da durum aynı. buna bir çözüm bulamaz mıyız ?

öneri ;

hocam çalışmalarınıza,

formattan sonra ilk masaüstü geldiğinde seçmeli aio programı çalışsa program eklediysek istediğimizi seçebilir ve kurarız bu sayede format süreside uzamaz istemediğimiz programı kurmayız yada iso dan aio programında ki programları güncelleriz...

basit ve etkili bir aio program gerekli ise 

Quick Installer 2.0 (sadece platform) sadece 631kb.

Please login or register to see this link.

eXtrmE_sPoRtS, 11 saat önce yazdı:

Parolayı kaldıracaksınız ayarlar>hesap ayarları sekmesinden.

teşekkürler hallettim :) bir sorum daha olacaktı bu windowsun başlangıçta hoşgeldiniz kısmındaki kuru kafa logosunu  bir türlü değiştiremedim hatta bir arkadaş yazmış sizde cevap vermişsiniz sizin belirtmiş olduğunuz programı indirdim ama o hoşgeldiniz kısmındaki logoyu değiştirmeyle ilgili bir şey bulamadım bu konuda da bana yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer :) 

pusattardu, 12 saat önce yazdı:

ltsc de web sayfası kısayollarını asla açamıyorsun. programların içindeki yardım sekmelerinde bulunan web sitesine tıklayınca https eksik diye uyarı veriyor malum ayarları yapsan bile. pro lite ile pro arasında sadece yüklediğiniz programlar mı var

Protokole göre veya dosya türüne göre windows 10 ayarları uygulamasından değiştirebilirsiniz. Solidshare sitesinden katılımsız sürümleri indirebilirsiniz. 

34ero, Bir saat önce yazdı:

öneri ;

hocam çalışmalarınıza,

formattan sonra ilk masaüstü geldiğinde seçmeli aio programı çalışsa program eklediysek istediğimizi seçebilir ve kurarız bu sayede format süreside uzamaz istemediğimiz programı kurmayız yada iso dan aio programında ki programları güncelleriz...

Backup yöntemiyle hazırlandığı için diğer sistemlerden daha hızlı kurulur. Eğer programları kendiniz yüklemek istiyorsanız konudaki ltsc sürümününü kullanın. Backup ile hazırlandığı için kullanıcı oluşturma ve ilk açılış animasyonları vs... gelmez. Bunun sayesinde de o dediğiniz seçmeli $OEM$ Lisans olayı ve software olayları bunda çalışmaz. Kaç kez denedim. Bu yüzden olduğu sonucuna ulaştım. Başka bir yöntem bilen varsa söyleyin uygulamaya çalışayım.

LostH, 2 saat önce yazdı:

hocam 1 haftadır kullanıyorum birkaç sorun vardı hallettim lakin halen varsayılan tarayıcı konusuna çözüm bulabilmiş değilim. chrome u kaldırsam da yine yüklediğim tarayıcı varsayılan olmuyor.  varsayılan uygulamalar sekmesinde bulunan dosya türüne, protokole ve varsayılan uygulamalara göre ayarlar kısmında değişiklik yapsan da durum aynı. buna bir çözüm bulamaz mıyız ?

Spoiler

Sizin çözdüğünüz şekilde paylaşım ayarlarını düzeltip, sağ tik'e tekrar ekleyip, başlattaki saniye olayını kaldırıp, Internet explorer'ı programların yüklenme sorununu çözmek için tekrar yükleyip, Oem logosu kaldırılmış ve hesap resmi de siyah yapılmış (Kilit ekranı da siyah olduğundan hesap resmi gözükmeyecek ama değiştirilebilecek şekilde ayarlanan bir sürüm yakında çıkabilir (LTSC için))

Ayrıca win 7 ve insider sürümleri üzerinde de çalışmalar yapabilirim yakında beklemede kalın.

Normalde iobit ürünlerini kullanmayın ama sırf bu sorunu aşmak için bu yazılımı kullanabilirsiniz;

(Üreticisizi Ege (Kokteyli yapan arkadaş, içinden sırf varsayılan program olanı bıraktım diğerlerini tavsiye etmem çünkü));

Please login or register to see this link.  (Konuya da eklendi)

kmlnrikpc, 07.01.2019 - 15:54 yazdı:

bu işini görür beya..

guc_secenekleri.zip

Konuya da eklendi. Teşekkürler.

Edited by eXtrmE_sPoRtS
  • Like 1

eXtrmE_sPoRtS, 40 dakika önce yazdı:
Please login or register to see this link. İçeriği Görüntüle

Sizin çözdüğünüz şekilde paylaşım ayarlarını düzeltip, sağ tik'e tekrar ekleyip, başlattaki saniye olayını kaldırıp, Internet explorer'ı programların yüklenme sorununu çözmek için tekrar yükleyip, Oem logosu kaldırılmış ve hesap resmi de siyah yapılmış (Kilit ekranı da siyah olduğundan hesap resmi gözükmeyecek ama değiştirilebilecek şekilde ayarlanan bir sürüm yakında çıkabilir (LTSC için))

Ayrıca win 7 ve insider sürümleri üzerinde de çalışmalar yapabilirim yakında beklemede kalın.

Normalde iobit ürünlerini kullanmayın ama sırf bu sorunu aşmak için bu yazılımı kullanabilirsiniz;

(Üreticisizi Ege (Kokteyli yapan arkadaş, içinden sırf varsayılan program olanı bıraktım diğerlerini tavsiye etmem çünkü));

Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.

hocam programı görünce mutlu oldum lakin uzun sürmedi, tarayıcı için de pdf için de varsayılan yap dedim oluyor gibi görünse de programı kapatıp açınca halen eski ayarlarda olduğunu gördüm ve pc restart attım durum değişmemiş..

LostH, Şimdi yazdı:

hocam programı görünce mutlu oldum lakin uzun sürmedi, tarayıcı için de pdf için de varsayılan yap dedim oluyor gibi görünse de programı kapatıp açınca halen eski ayarlarda olduğunu gördüm ve pc restart attım durum değişmemiş..

Tekrar yönetici olarak açıp deneyin ve tekrar bilgisayarı yeniden başlatın.

34ero, Bir saat önce yazdı:

öneri ;

hocam çalışmalarınıza,

Onu anca manuel olarak ISO'ya entegre edebilirim, öyle yapınca da otomatik olarak çalışmaz. Siz manuel olarak açmak zorunda kalırsınız.

eXtrmE_sPoRtS, 47 dakika önce yazdı:

Please login or register to see this link. Please login or register to see this link.

hocam zaten tarayıcıyı kapatıp programı yönetici olarak çalıştırıp gerekli ayarı yapıp restart attım ama durum değişmedi

LostH, Şimdi yazdı:

hocam zaten tarayıcıyı kapatıp programı yönetici olarak çalıştırıp gerekli ayarı yapıp restart attım ama durum değişmedi

Windows 10 ayarlar uygulamasına girin>Varsayılan uygulamlara girin ve Microsoft önerilen varsayılanlarına sıfırlayın'ı uygulayın ve tekrar başlatın. Ve tekrar Windows ayarlarından veya programdan değiştirmeyi deneyin.

eXtrmE_sPoRtS, 42 dakika önce yazdı:

Windows 10 ayarlar uygulamasına girin>Varsayılan uygulamlara girin ve Microsoft önerilen varsayılanlarına sıfırlayın'ı uygulayın ve tekrar başlatın. Ve tekrar Windows ayarlarından veya programdan değiştirmeyi deneyin.

birkaç defa aynı işlemi kapat aç yaparak denedim olmadı olmadı en son oldu ilginç :) ama adobe reader halen varsayılan değil o da zamanla olur artık :D

LostH, 2 dakika önce yazdı:

birkaç defa aynı işlemi kapat aç yaparak denedim olmadı olmadı en son oldu ilginç :) ama adobe reader halen varsayılan değil o da zamanla olur artık :D

Tamam

emeği veren arkadaşa çok teşekkürler tek tek bazende toplu cevap veriyor ben artık insider sürümlr,n, ,nr,,yorum 5 gün veya 9 içinde yenileniyor egenin kokteylide uyguluyorum mcazen jet mubarek ama ben sadece dizi ve film indirme sosyal medya müzik için kullanıyorum takip ediyorum http://uup.rg-adguard.net den format atıp yen,liyorum kayıtlı insider değilim:)bilgi vereyim dedm diyeceksiniz harddiskin ömrü kısalır := yahu insan ömründen kıymetlimi mecazen atla deve de değil ücreti takarım yeni ssd jet mubarek selamlar bursadan..

kmlnrikpc, 6 dakika önce yazdı:

emeği veren arkadaşa çok teşekkürler tek tek bazende toplu cevap veriyor ben artık insider sürümlr,n, ,nr,,yorum 5 gün veya 9 içinde yenileniyor egenin kokteylide uyguluyorum mcazen jet mubarek ama ben sadece dizi ve film indirme sosyal medya müzik için kullanıyorum takip ediyorum http://uup.rg-adguard.net den format atıp yen,liyorum kayıtlı insider değilim:)bilgi vereyim dedm diyeceksiniz harddiskin ömrü kısalır := yahu insan ömründen kıymetlimi mecazen atla deve de değil ücreti takarım yeni ssd jet mubarek selamlar bursadan..

10 Yıldır aynı harddiski kullanıyorum. Onlara aldırmayın. Harddiskin ömrü kısalmaz. 

Spoiler

1127321767_Adsz.jpg.2df1fa0ec1ec1aed8c86125626579a73.jpg

Insider sürümünün son sürümü iniyor. (PRO x64) Onda bütün değişiklikleri uygulayıp, hata çözümlerini uygulayıp bir kereliğine Insider sürümü çıkacak ve konuya eklenecek. Microsoft hesabı ekleme ve insider sayfası açık olacak. (İsteyenin süreki güncellemesi için) Sadece otomatik windows güncellemeleri devre dışı olacak. Ltsc 3.0 da çıkmayacaktı fakat final olarak tekrar çıkacak [3.0 olarak değil]

Güncellenmeyecek bir diğer sürüm olarak Windows 7 için de bir çalışma yapmayı düşünüyorum. XP'ye destek yok. XP çıkmayacak yâni.

Edited by eXtrmE_sPoRtS

eXtrmE_sPoRtS, 3 dakika önce yazdı:

Ltsc 3.0 da çıkmayacaktı fakat final olarak tekrar çıkacak [3.0 olarak değil]

hocam kullanıcı foto değiştirme, daha önce çözüm bulduğum ağa bağlanma sorunu ve varsayılan tarayıcı/programlar değiştirmeyide düzenlersen harika olur artık önüme gelen kasaya direk kurarım.

LostH, Şimdi yazdı:

hocam kullanıcı foto değiştirme, daha önce çözüm bulduğum ağa bağlanma sorunu ve varsayılan tarayıcı/programlar değiştirmeyide düzenlersen harika olur artık önüme gelen kasaya direk kurarım.

Düzeltilecek.

Eray kardeşim maşallah mecazen canavar gibisin adına seviniyorum beynini devamlı geliştiriyorsun  buil 81312 home kullanıyorum insider sürümü  orjınalı egenin yazmıştın sende kokteylde kullandım gene mecaz yapim:)jet gibi kolay gelsin rşivde ilk sürümün venom temalı olan durmakta en güzeli bana o geldi kulanmadığım o kadar programa rağmen ltscyi ltsbyi sevemedim nedense sna kolay gelsin arada sokağa çık hadi ben 60 yaşında 1 sürü arazı olan ihtiyarım sen gençsin umuyorum çık gez beya selamlar..

• Haha 1

kmlnrikpc, 3 dakika önce yazdı:

Eray kardeşim maşallah mecazen canavar gibisin adına seviniyorum beynini devamlı geliştiriyorsun  buil 81312 home kullanıyorum insider sürümü  orjınalı egenin yazmıştın sende kokteylde kullandım gene mecaz yapim:)jet gibi kolay gelsin rşivde ilk sürümün venom temalı olan durmakta en güzeli bana o geldi kulanmadığım o kadar programa rağmen ltscyi ltsbyi sevemedim nedense sna kolay gelsin arada sokağa çık hadi ben 60 yaşında 1 sürü arazı olan ihtiyarım sen gençsin umuyorum çık gez beya selamlar..

image.png.e29949f62e42fc52ef6b222f7ff76c59.png

Üstüne güncellemeler de eklenecek. (Eğer varsa)

• Like 1

Yeni sürümler için bir anket oluşturdum;

HakanHarputlu, 24 dakika önce yazdı:

Hocam ben çok anlamıyorum performans olarak en rahat çalışabilecek en sorunsuz versiyon hangisi acaba ?

LTSC

eXtrmE_sPoRtS, 20 saat önce yazdı:

Yeni sürümler için bir anket oluşturdum;

710784940_Adsz.jpg.27cdd7c2f7d7555a0dbef7cd83856254.jpg

IDM hariç visual c++ redist ve flash player paketi olacak. Ankete artık oy vermenize gerek yoktur.

• Like 2

520569470_ScreenHunter07.png.46fe8fb7a0882a4d6162f298b8528159.png

Bütün sorunlar çözüldü ve bütün testlerden geçti umarım sizde sorun veya hatalar ile karşılaşmazsınız. Şuan yükleniyor.

• Like 1
  • Thanks 2

kardeşim v2.5 i yükledim ellerine sağlık mükemmel olmuş ama içinde internet explorer yok ben zula oynuyorum ondada hata alıyorum ie yok diye indirmeye çalıştım zaten güncel sürüm yüklü deyip yüklemiyor ne yapabilirim