Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

termodinamic, 2 saat önce yazdı:

Ellerine sağlık üstad, linkler gelince hemen indirip yükleyeceğim :D

Neymiş önceki sürümdeki wifi sorununun sebebi çok merak ettim valla, bi yazsan

zamanında xp formata dosta ahbaba evlere giden ve backtrack ile şifre kırmayı forumlarda anlatan öncü biri olarak 

iş güç sebebiyle bu olaylardan epey koptuğumu farkettim )))

Kaldırılan bazı sistem uygulamarı ve ntlite sebep oluyordu muhtemelen artık herşeyi çözdüm sayılır. Ntlite kullanmadan sistemleri hazırlıyorum. Bu arada Win 7 Türkçe Dart desteği gelmeyecek bunun nedeni boot.wim ile denendi uyuşmazlıklar oldu. O yüzden konudaki sürüm en sağlam olanı. Vista'ya uefi denemem olabilir ileride. Xp çalışmam olmayacaktır. Şimdi en son 7'de denemeler yaptığım dediğim gibi konudaki en sorunsuz olanı. 7 çıkmayacak. Pro çalışmasına geçtim. Arkplanda yükleniyor ltsc 3 gb'ın 1.5 gb'ı bitti. Yorumların için teşekkürler bu arada.

turksebo, 2 saat önce yazdı:

olurda sabah erken saatlerde yüklenir se  diye artık  bu gece bana uyku yok dört gözle bekliyoruz

Teşekkürler desteğiniz için.

• Like 1
  • Thanks 1

Hocam öncelikle ltsc son güncelleme için teşekkür ederim. Yüklemen bitince indirip kontrol edeceğim. Lakin birkaç husus;

-Start Is Back’teki hesap resmi gözüksün devre dışı bırakıldı. Nasıl hesap resmini gösterebiliriz ?
-Coğrafi Konum Devre Dışı. Coğrafi konum nasıl tekrar etkinleştirilir ?

Ve ayrıca tüm çalışmalarını indirdim, karadurak ın çalışmasında kullanıyorum. Hepsini yer kazanmak adına tek iso yapmak gibi bir çalışmanız olabilir mi ? Teşekkürler.

LostH, 8 saat önce yazdı:

Hocam öncelikle ltsc son güncelleme için teşekkür ederim. Yüklemen bitince indirip kontrol edeceğim. Lakin birkaç husus;

-Start Is Back’teki hesap resmi gözüksün devre dışı bırakıldı. Nasıl hesap resmini gösterebiliriz ?
-Coğrafi Konum Devre Dışı. Coğrafi konum nasıl tekrar etkinleştirilir ?

Ve ayrıca tüm çalışmalarını indirdim, karadurak ın çalışmasında kullanıyorum. Hepsini yer kazanmak adına tek iso yapmak gibi bir çalışmanız olabilir mi ? Teşekkürler. 

AIO çalışma olmayacak. Herkes istediğini indirebilir. Coğrafi konumu servislerden ve windows ayarlarından etkinleştirebilirsiniz. Start isback'teki hesap resmini göstermek için başlata tıklayın. Boş bir alana sağ tıklayıp özelliklere tıklayın. Özelliklerde o ayar.

Emeğinize sağlık. 

Win10 sistemi kurduktan sonra

kokteyl programı ve toolbox  kuracak mıyız? Bunların yenisi çıkacak mı?

Teşekkürler.

eXtrmE_sPoRtS, 11 saat önce yazdı:

Kaldırılan bazı sistem uygulamarı ve ntlite sebep oluyordu muhtemelen artık herşeyi çözdüm sayılır. Ntlite kullanmadan sistemleri hazırlıyorum. Bu arada Win 7 Türkçe Dart desteği gelmeyecek bunun nedeni boot.wim ile denendi uyuşmazlıklar oldu. O yüzden konudaki sürüm en sağlam olanı. Vista'ya uefi denemem olabilir ileride. Xp çalışmam olmayacaktır. Şimdi en son 7'de denemeler yaptığım dediğim gibi konudaki en sorunsuz olanı. 7 çıkmayacak. Pro çalışmasına geçtim. Arkplanda yükleniyor ltsc 3 gb'ın 1.5 gb'ı bitti. Yorumların için teşekkürler bu arada.

Teşekkürler desteğiniz için.

Vista'da uefi'de sorun çıktığı için yeni vista çalışması olmayacak. Konudaki sağlam. Türkçe DaRT 8.1 hariç başka yerde bulunamadığı için sadece 8.1'de Türkçe diğerlerinde DaRT ingilizcedir. Ltsc linkleri bugün gelecek. elektrikler gittiği için yarıda kalmış. 2.5 gb yüklendi şuan yalnızca 600-700 mb'ı falan kaldı. Pro çalışmasından sonra yeni bir çalışma olmayacak. Home sürümünü yapmaya gerek duymuyorum. Onda Gpedit.msc falan yok diye, eklenir de uğraştırır yani.

• Like 1

O kadar uğraşıyorsunuz, emek veriyorsunuz öncelikle teşekkür etmek istiyorum. Daha sonrasında ise bir sorum olacak Windows 10 Ltsc v5'te Windows 10 Mağazasını yüklemişsiniz ya ben kullanmıyorum onu kaldırma gibi bir şansım var mı sistemi kurduktan sonra?

@eXtrmE_sPoRtS Hocam merhabalar.Ltsc v5 linkleri ne zaman aktif olur?Bir de ltsc mi yoksa home sl mi daha performanslı?Teşekkür ederim.Umarım bu emeklerinizin karşılığını alırsınız.

irfankaya06, 43 dakika önce yazdı:

@eXtrmE_sPoRtS Hocam merhabalar.Ltsc v5 linkleri ne zaman aktif olur?Bir de ltsc mi yoksa home sl mi daha performanslı?Teşekkür ederim.Umarım bu emeklerinizin karşılığını alırsınız.

250-300 mb kadar kaldı. LTSC daha performanslı ama bildiğim kadarıyla visual stuido'nun desteği yok ltsc'ye.

• Like 2

eXtrmE_sPoRtS, 7 saat önce yazdı:

AIO çalışma olmayacak. Herkes istediğini indirebilir. Coğrafi konumu servislerden ve windows ayarlarından etkinleştirebilirsiniz. Start isback'teki hesap resmini göstermek için başlata tıklayın. Boş bir alana sağ tıklayıp özelliklere tıklayın. Özelliklerde o ayar.

Hocam corafi konumu hizmetlerden aktif ettim lakin ayarlar konum servisinde halen bu cihaz için konum kapalı diyor ? ve ayrıca hesap resmi ile ilgili startisback te bi ayar seçeneği göremedim ?

Merhaba,

Kullandığım pc'nin özellikleri yeterli değil Extrme Edition kursam kasma veya donma gibi sorunlar yapar mı? Şuan win 10 pro orjinal kalıp kullanıyorum.  PC çayır çayır kasıyor aynı sorunu bunda yaşar mıyım?

Emeğinize sağlık. :)

• Like 1

irfankaya06, 3 saat önce yazdı:

@eXtrmE_sPoRtS Teşekkürler hocam hem emeğinize hem de ilginize.

Desteğiniz için teşekkürler.

LostH, 2 saat önce yazdı:

Hocam corafi konumu hizmetlerden aktif ettim lakin ayarlar konum servisinde halen bu cihaz için konum kapalı diyor ? ve ayrıca hesap resmi ile ilgili startisback te bi ayar seçeneği göremedim ?

image.thumb.png.bd6bb9d1e4295f9ac22b217937326152.png

image.png.aca22219c22399aaeec2c5668b4174f1.png

Değiştire basıp açın ayarı.

yancisulo320, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

Kullandığım pc'nin özellikleri yeterli değil Extrme Edition kursam kasma veya donma gibi sorunlar yapar mı? Şuan win 10 pro orjinal kalıp kullanıyorum.  PC çayır çayır kasıyor aynı sorunu bunda yaşar mıyım? 

Emeğinize sağlık. :)

Sıkıntı olmaz. Daha hızlı kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada V5 LTSC linkleri konuya eklendi.

• Like 2

Hocam sizden önce kurulum gerçekleştirdim, sistem çok stabil çalışıyor ancak başlangıç biraz fazla geç açılıyor sanki ?

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yancisulo320, Bir saat önce yazdı:

Hocam sizden önce kurulum gerçekleştirdim, sistem çok stabil çalışıyor ancak başlangıç biraz fazla geç açılıyor sanki ?

İlk açılışta cihazların sürücülerini yüklüyor ondan olabilir.

• Like 1

İlk açılışta cihazların sürücülerini yüklüyor ondan olabilir.
Bu açılış süresini kısa tutabileceğimiz bir yöntem var mı ?

yancisulo320, 16 saat önce yazdı:

Bu açılış süresini kısa tutabileceğimiz bir yöntem var mı ?

İlk açılış hariç sonraki açılışlar hep daha hızlı olur. İlk açılışa birşey yapamam winsxs ellemedim driver'larda sıkıntı yaşamamanız için. O ilk açılışta dediğim gibi herkesin kendine has sürücülerini otomatik olarak yüklüyor. O kadar da uzun değil zaten normal windows kurulumuna kıyasla. Bu arada pro sürümü hazır. Testleri gerçekleştiriliyor. LTSC'den daha da ltsc gibi oldu hiçbir hata yok. Her şey performans-gizlilik odaklı uygulandı hem de visual stuido da destekliyor, hem de mağaza var. Zaten bitince yapılan değişiklikleri konuya eklediğimde detaylı görürsünüz.

• Like 1

yancisulo320, 7 dakika önce yazdı:

Beklemedeyiz. Tekrardan Emeğine Sağlık. :)

Eski pro sürümleri konudan silindi linkleri de silindi. Yeni pro v3 uygulanan değişikler, md5 değerleri konuya eklendi. Linkler, ekran resimleri ve boyut bilgisi ise yolda.

• Like 1

Eski pro sürümleri konudan silindi linkleri de silindi. Yeni pro v3 uygulanan değişikler, md5 değerleri konuya eklendi. Linkler, ekran resimleri ve boyut bilgisi ise yolda.
Eski pro sürümünü dün pcye kurulum sağladım detaylar çıkınca haftaya tekrar kurulum yapacağım galiba, illa temiz kurulum mu yapılması gerekiyor ?

yancisulo320, 5 dakika önce yazdı:

Eski pro sürümünü dün pcye kurulum sağladım detaylar çıkınca haftaya tekrar kurulum yapacağım galiba, illa temiz kurulum mu yapılması gerekiyor ?

Hata almamanız için yükseltme yapmamanızı tavsiye ederim. Yani temiz kurulum her zaman için iyidir.

• Like 1

Üstad,  W10 x64 Ltsc v5 dün gece deneme fırsatım oldu, gayet güzel performansı da yerinde olmuş, özellikle donanımı düşük PC'lerde de stabil çalışır kanaatindeyim. 

emeğine sağlık tşk.ederim.

saygılarımla;                        

• Like 1

hasan835, 3 saat önce yazdı:

Üstad,  W10 x64 Ltsc v5 dün gece deneme fırsatım oldu, gayet güzel performansı da yerinde olmuş, özellikle donanımı düşük PC'lerde de stabil çalışır kanaatindeyim.  

emeğine sağlık tşk.ederim.

saygılarımla;                        

Destekleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.

Bu arada v3 Pro ekran resimleri konuya eklendi.

• Like 2