Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

pardon üzmek yada eleştiri için yazmadım keşke özelden belirtseydim fikrimi sakın ben yanlış anlaşılmayayımda insan olarak çok dolandırıldım canım yandı yardım isteniyor sandım o yüzden yazdım fikrimi pardon yanlış yapmışım özür dilerim:(

kmlnrikpc, 15 dakika önce yazdı:

pardon üzmek yada eleştiri için yazmadım keşke özelden belirtseydim fikrimi sakın ben yanlış anlaşılmayayımda insan olarak çok dolandırıldım canım yandı yardım isteniyor sandım o yüzden yazdım fikrimi pardon yanlış yapmışım özür dilerim:(

Sorun ben değilim, özüre gerek yok. Sadece insanlar çok acımasız burada. Bende zaten son kez proje paylaştım burada. Katlanamıyorum insanlara. Anlıycağınız sorun forumdaki bazı diğer insanlar ve dolaylı olarak malesef modlar. Siz burda ayrı bir konu açtığınızda onların eline fırsat geçiyor. Provakeye uğruyorum, insanlar sevmiyor hayvanlara yardım fikrini, çekemiyorlar ve konuyu bilerek saptırıyolarlar, öm atmak yerine konuya yazıp kavga ettiler açık açık oysa hepsi öm atabilirdi ama atmadılar. Ama cezayı çeken benim konum ve dolaylı olarak mahrum kalan normal insanlar oldu. Böyle yapa yapa sistematik olarak 3-5 birbirine destek çıkan insan yüzünden konularım saptırılıyor. Sonuç olarakda modlar konuları kilitliyorlar. İnsanlar projelerden mahrum kalıyor.

Edited by EgeGrkn
  • Like 1

neyse ben kendim sizi üzdüğümü gördüm özür dilemek borcum art niyetle yazmadım yaşım 60 bazen enine boyuna düşünmüuorum darbeler yemiş 1 insan olarak hala konuyu saptıranlara alet oluyorum oldum yaa nefret ettim kendimden tekrar özür diliyorum yolun açık olsun işin gücün rast gelsin kardeşim..

Hocam para konusu geçmiş konuda ben de yazdım ne var bunda

hayvanlara yardım etmeyi tabi ki isterim :  (

Bu sistemi indirp Bilgisayarıma kurmak isterim.Daha önceki KOKTEYL sistemlrini kurmuştum.Yandexe üye olmak için çok uğraştım ama başaramadım.Üyelik fomundaki yazılar RUSça.Neyse kısmet değilmiş.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Teşekkürler.

seven232, 58 dakika önce yazdı:

Bu sistemi indirp Bilgisayarıma kurmak isterim.Daha önceki KOKTEYL sistemlrini kurmuştum.Yandexe üye olmak için çok uğraştım ama başaramadım.Üyelik fomundaki yazılar RUSça.Neyse kısmet değilmiş.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Teşekkürler.

Google' a yaz Türkçesi geliyor gayet kolay üye olup indirebilirsin.Kendi mailinide verme 10 dakikalık mail var,öyle giriş yap.Hoşçakal.

EgeGrkn, 19 saat önce yazdı:

Prensip olarak güncellemeleri entegre etmiyorum genelde. Hepsi bi sonraki ay silinebiliyor boşuna uğraş gibi geliyor. Çalışmalarımı zaten kendime yaptığım için herşeyimi her zaman windows update ile güncellerim her gün.

kardeşim eline koluna sağlık. advanced system care gibi programlar sistemin performansını bozar mı. regedit ayarlarından felan v.b 
Ayrıca b u kokteyl ile alakalı iso nun içine koyun felan demişsin ona gerek var mı

seven232, 6 saat önce yazdı:

yandexin tüm servislerinin türkçe desteği var. browser ayarlarınız yüzünden sorun yaşıyorsunuz. türk ip adresinden girdiğinizi belli edemediğiniz için rusça sayfaya gidiyorsunuz. önce browserinizi tekrar ayarlayın/sıfırlayın. daha sonra yandexin tr uzantılı sitesini googledan bulun ve girin. En kötü ihtimalle google translate diye bir servis var.

pusattardu, 3 saat önce yazdı:

kardeşim eline koluna sağlık. advanced system care gibi programlar sistemin performansını bozar mı. regedit ayarlarından felan v.b 
Ayrıca b u kokteyl ile alakalı iso nun içine koyun felan demişsin ona gerek var mı

herşeyin cevabını verdim zaten

Windows 7 güncel mi acaba 200 tane güncelleme çıkıyor

Widows 10 güncel mi acaba

Ekran Alıntısı.PNG

Edited by hayredin

Canavar gibi oldu bilgisayar, 2 hafta önce kurmuş olduğum hazır Windows 10 Enterprise LTSC sürümüne uyguladım; uçak oldu uçak... Hem şirketteki bilgisayara hem de evdekine yükledim. Zevkler farklıdır; tek hoşlanmadığım tarafı sistem geri yüklemeyi kapatması oldu; ama extra klasörü içinden onu da iptal eden reg kaydı çıkıyor zaten. Zor bir şey değil; ön yargıyla yaklaşan geri yükleme noktası oluştursun; memnun kalmazsa geri dönmesi en fazla 10 dakika sürer ki; kimsenin geri dönmek isteyeceğini de düşünmüyorum. Eline, gözüne sağlık Üstat...

• Like 2

hayredin, 3 saat önce yazdı:

Windows 7 güncel mi acaba 200 tane güncelleme çıkıyor

Widows 10 güncel mi acaba

Ekran Alıntısı.PNG

Win7 lerde sadece gereksiz komponentleri silip kokteyl ayarı (stabilite, performans, güvenlik, vb) yapıyorum. güncellemeleri entegre etmiyorum. Ancak enterprise kullandığım için güncelleme desteği açık. İsteyen 5 sene sonra o isoyu kullanıp sistemi günceller yine güncel kullanır. Böylece ayrıca eski güncellemeler microsoft tarafından silindiğinde isoda eski kalmamış oluyor. Bu mantıkla paylaşıyorum projelerimi.

Edited by EgeGrkn
  • Like 1

merhaba hocam elinize sağlık. hocam windows kurduktan sonra istediğim programları otomatik kursun diye klasörün neresine progamları atmam gerek, ayrıca bu programlar katılımsız mı olmalı. nasıl yapacağımı bilmiyorum

yancisulo320, Bir saat önce yazdı:

Merhaba,

Bu sürüm için aktif windows update alacak mı?

Sıkça Sorulan Sorular, Info ve Konuda belirttiğim gibi;  evet windows update çalışmakta .

• Like 1

win7 kokteyl kullanmıştım .ama belli zaman sonra hatalar vermeye başlamıştı..güncelleme hiç yapmadım.onunla alakalı olabilir mi.bu ltsc sürümünüzde güncelleme yapmasakta hata çıkma olasılıgı varmıdır. dediğiniz gibi tam sınırsız mı tabiri caisze?

erdal4444, Bir saat önce yazdı:

win7 kokteyl kullanmıştım .ama belli zaman sonra hatalar vermeye başlamıştı..güncelleme hiç yapmadım.onunla alakalı olabilir mi.bu ltsc sürümünüzde güncelleme yapmasakta hata çıkma olasılıgı varmıdır. dediğiniz gibi tam sınırsız mı tabiri caisze?

Belli bir zaman sonra kullandığınız bir yazılım hata verdirtmiştir? Hatayı söylemezseniz bilemem çok genel konuşuyorsunuz. Geçtiğimiz 5 sene içinde hiç formatlamadığım makinamda var. Tıkır tıkır kokteylli ve updateli çalışıyor. Kokteyl belli bir zaman sonra hata verebilecek birşey değil ki zaten. O an çalışır ve biter. Windows ise bildiğiniz windows zaten?

Güncelleme yapmamanız kötü birşey. Her windowsda bug vardır çünkü oda bir yazılım alt tarafı. Güncellemelerde bunu çözer. Hata çıkma olasılığı dediğiniz şey kısaca olan buglarla yaşamaya razı olmak oluyor.

Tam sınırsız derken? Ne yazdıysam o işte dostum ben buraya size özel "evet öyle" diyincemi inanasınız geliyor :D kendi zamanınızı harcamayın cevabı verilmiş soruları birdaha birdaha sorarak.

üstteki herşeyin yanıtı aslında var projelerin içinde. okursanız bağdaştırabilirsiniz yazılarla sorularınızı

Edited by EgeGrkn

EgeGrkn, 6 saat önce yazdı:

Belli bir zaman sonra kullandığınız bir yazılım hata verdirtmiştir? Hatayı söylemezseniz bilemem çok genel konuşuyorsunuz. Geçtiğimiz 5 sene içinde hiç formatlamadığım makinamda var. Tıkır tıkır kokteylli ve updateli çalışıyor. Kokteyl belli bir zaman sonra hata verebilecek birşey değil ki zaten. O an çalışır ve biter. Windows ise bildiğiniz windows zaten?

Güncelleme yapmamanız kötü birşey. Her windowsda bug vardır çünkü oda bir yazılım alt tarafı. Güncellemelerde bunu çözer. Hata çıkma olasılığı dediğiniz şey kısaca olan buglarla yaşamaya razı olmak oluyor.

Tam sınırsız derken? Ne yazdıysam o işte dostum ben buraya size özel "evet öyle" diyincemi inanasınız geliyor :D kendi zamanınızı harcamayın cevabı verilmiş soruları birdaha birdaha sorarak.

üstteki herşeyin yanıtı aslında var projelerin içinde. okursanız bağdaştırabilirsiniz yazılarla sorularınızı

teşekkür ederim..cevabınız için..

kokteyl i eklemek harbi sıkıntı ne demek istediğini anlayamadım. masaüstünde beni oku dosyası var programın içinde yok usb ye yazdır felan yazıyor ne kadar karışık bu

Sistemi indirip kurdum Gayet güzel,Birkaç hata için sorularım olacak.Cevaplarsanız sevinirim.        1)Startback kurunca sistem çöktü.2)NET.3.5 aktif değil 3)En önemlisi metin ve yazı boyutunu düzenleme servisi yok.Cevaplarınız için teşekkürler.