Jump to content
TNC-TR

Recommended Posts

Premier7, 2 saat önce yazdı:

Hocam valla bak diyorum LTSC kurarkan her sey otomatik kurulmadi o ayarlari kendim yaptim .Sl-i kurunca otomatik oldu ama sen soyledigin gibi o ayarlar deaktiv oluyorsa sorun yok o zaman  

Ama esas mesele ofis konusu. Soyleki benim local d diskimde software klasoru var icinde ofis yazilimi exe olarak. Format sonrasi Net framework ve visual C kurulunca D diskimde olan office programi da sanki usb bellekdeki software klasorundeymiscesine kuruluyordu. Bu nasil oluyor ? Yani sistem usb bellekteki software klasoru ile D diskimdeki software klasorunu okuyor .Resimle anlatayim 

Meraktan soruyorum yani hocam  

Ve hocam simdi snipping tool ile screenshoot alirken fark etdim. resimi save ederken desktopu seciyorum save ediyor ama masa ustunde resimler gozukmuyor. Resimler User/Desktop klasorune dusuyor. Ordan ekrana kopyalamak da olmuyor ayni yer diyor sorun ne sence ?

Capture.PNG

Capture1.PNG

Capture3.PNG

Capture4.PNG

ltsc test edildi. otomatik geçti herşeyi.

sorunu kendiniz belirtmişsiniz hocam işte :) disk içerisindeki software klasörünü okumuş... :) 2 tane vardı sizde birisi d birisi usb(e) vs... ilk gördüğü d oldu :) d klasörünüzdeki software klasörünün adını değiştirin setups vs diye. sorun kalmayacaktır.

Edited by EgeGrkn

ltsc test edildi. otomatik geçti herşeyi.
sorunu kendiniz belirtmişsiniz hocam işte  disk içerisindeki software klasörünü okumuş...  2 tane vardı sizde birisi d birisi usb(e) vs... ilk gördüğü d oldu  d klasörünüzdeki software klasörünün adını değiştirin setups vs diye. sorun kalmayacaktır.
Yok yani ben saniyodum ki Usb den baska depolama okumuyur format zamani Ilginçmiş. Tesekkur ederim hocam cevaplar icin. Sl kullaniyorum. Ve daha once belirtdiyim startup zamani bazen kokteyl erroru oluyordu. Yeni surumde onlar yok. Gayet stabil ve sorunsuz calisor .

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Premier7, 7 dakika önce yazdı:

Yok yani ben saniyodum ki Usb den baska depolama okumuyur format zamani emoji848.pngIlginçmiş. Tesekkur ederim hocam cevaplar icin. Sl kullaniyorum. Ve daha once belirtdiyim startup zamani bazen kokteyl erroru oluyordu. Yeni surumde onlar yok. Gayet stabil ve sorunsuz calisor .

format zamanıda okur bağlı olan herşeyi hocam. kokteylrefresh erroru ile ilgili bir değişiklik yapmadım. sorunsuz çalışma sebebi bilgisayarınızın stabil olmasından dolayı. sizin donanımınıza sl iyi geliyor demekki.

• Like 1

snipping tool bende sorunsuz hocam, görseldeki sistemde tema vb editler var. o sebeple olmuş olabilir sorun.

Edit:

Lütfen taklitlerimden sakının, güvenli bugsuz sistem kullanmaya devam edin. yok bluetooth, wifi bağlanmıyor yok windows update çalışmıyor yok driver kurulmuyor... windowsmu kullanıyorsunuz kendiniz linux android sistemmi yapmışlar belli değil, bu kadar uğraşacaksanız sistem kurduktan, kurmayın daha iyi o sistemi.

snipping tool bende sorunsuz hocam, görseldeki sistemde tema vb editler var. o sebeple olmuş olabilir sorun.
Edit:
Lütfen taklitlerimden sakının, güvenli bugsuz sistem kullanmaya devam edin. yok bluetooth, wifi bağlanmıyor yok windows update çalışmıyor yok driver kurulmuyor... windowsmu kullanıyorsunuz kendiniz linux android sistemmi yapmışlar belli değil, bu kadar uğraşacaksanız sistem kurduktan, kurmayın daha iyi o sistemi.
Hocam bir tek ikon pack kurdum onu da her windows 10 surumunde yaparim.Ltscde yapmistim. Aslinda snipping tool fazla kullanmiyorun baska foldere save ederim sorun degil sagolasin

Premier7, Bir saat önce yazdı:

Hocam bir tek ikon pack kurdum onu da her windows 10 surumunde yaparim.Ltscde yapmistim. Aslinda snipping tool fazla kullanmiyorun baska foldere save ederim sorun degil sagolasin emoji4.png

ltsc kullanıyorum nedense öyle bir sorun yaşamıyorum ancak bakarım herşeye tekrar. zaten th19 güncellemesini bekliyorum yeni windowslar gelecek yeni updateden sonra.

ltsc kullanıyorum nedense öyle bir sorun yaşamıyorum ancak bakarım herşeye tekrar. zaten th19 güncellemesini bekliyorum yeni windowslar gelecek yeni updateden sonra.
Peki ne deyisiklik yapican ? Yani onerin ne ? Update edelim mi ? Yoksa 0 kurulum yapmak gerekli olucak mi ?

Premier7, Bir saat önce yazdı:

Peki ne deyisiklik yapican ? Yani onerin ne ? Update edelim mi ? Yoksa 0 kurulum yapmak gerekli olucak mi ?

Update edersiniz, ben sıfır kurulum için yeni sistem yapacağım SL ve LTSC olarak. xBox app de silinmeyecek mesela içlerinden artık identity provider gibi. sadece kapalı olacak ayarlanmış olacak vs.

Update edersiniz, ben sıfır kurulum için yeni sistem yapacağım SL ve LTSC olarak. xBox app de silinmeyecek mesela içlerinden artık identity provider gibi. sadece kapalı olacak ayarlanmış olacak vs.
Ha yani koklu bir deyisiklik performansa etki eden bir seyler olmicak aslinda yeni surumde oylemi ?

Premier7, 11 dakika önce yazdı:

Ha yani koklu bir deyisiklik performansa etki eden bir seyler olmicak aslinda yeni surumde oylemi ?

Hocam ufak tefek performans tweakleri yapıcam ama köklü görünürde birşey değiştirmeyi düşünmüyorum eski stabil hızında olucak herşey. Hissiyat olarak gelişme sağlarım.

Edited by EgeGrkn
  • Like 1

Merhaba,

Bu sürümde sistemi geri yükleme noktası var mı? Detaylı kontrol ettiğimde göremedim. Sistemi geri yükleme yapacağım öneriniz varsa alabilirim.

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yancisulo320, 5 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Bu sürümde sistemi geri yükleme noktası var mı? Detaylı kontrol ettiğimde göremedim. Sistemi geri yükleme yapacağım öneriniz varsa alabilirim.

sistem geri yükleme noktası var evet, kokteyl kapatıyor ancak reg ayarı verdim geri açabilirsiniz. ancak sistem geri yüklemeyi asla ama asla önermiyorum. dünyanın en gereksiz şeyi.

sistem geri yükleme noktası var evet, kokteyl kapatıyor ancak reg ayarı verdim geri açabilirsiniz. ancak sistem geri yüklemeyi asla ama asla önermiyorum. dünyanın en gereksiz şeyi.
Bilgi için teşekkür ederim. Reg ayarını nereden bulabilirim? Aslında dünyanın en gereksiz şeyi ama örnek veriyorum gelen uygulama kuruyoruz farklı bir durum oluyor sistem sürekli hata veriyor ya da dosyaları bozuluyor en azından bir kereliğine almak mantıklı geliyor.

yancisulo320, 1 saat önce yazdı:

Bilgi için teşekkür ederim. Reg ayarını nereden bulabilirim? Aslında dünyanın en gereksiz şeyi ama örnek veriyorum gelen uygulama kuruyoruz farklı bir durum oluyor sistem sürekli hata veriyor ya da dosyaları bozuluyor en azından bir kereliğine almak mantıklı geliyor.

kokteyl extrası içerisinde var zaten herşey. uygulama bozulunca restore yapmak yerine başka bir çözüm bulmanızı öneririm.

sistem güzel ve temiz görünüyor x64 ltsc versiyonunu virtual box ta kullanıyorum ama sürekli windows donuyor ve bazen kendi reset atıyor bazen de benim atmam gerekiyor aceba bunun çözümü var mı baktım biraz ama bir çözüm bulamadım?

cengiz_ba, Bir saat önce yazdı:

sistem güzel ve temiz görünüyor x64 ltsc versiyonunu virtual box ta kullanıyorum ama sürekli windows donuyor ve bazen kendi reset atıyor bazen de benim atmam gerekiyor aceba bunun çözümü var mı baktım biraz ama bir çözüm bulamadım?

virtual box ile ilgili olabilirmi? bendede öyle yaptı virtualboxu güncelleyince düzeldi.

EgeGrkn, 38 dakika önce yazdı:

virtual box ile ilgili olabilirmi? bendede öyle yaptı virtualboxu güncelleyince düzeldi.

olabilir çünkü disk yazmayı yada ram kullanımı yüksek olduğunda yapıyor galiba 8 gb ram ile browser kullanamıyorum :) mesajı attıktan sonra farkına vardım biraz geç oldu

cengiz_ba, 9 saat önce yazdı:

olabilir çünkü disk yazmayı yada ram kullanımı yüksek olduğunda yapıyor galiba 8 gb ram ile browser kullanamıyorum :) mesajı attıktan sonra farkına vardım biraz geç oldu

sorun değil hocam