Jump to content
TNC-TR
Sign in to follow this  
dedem korkut

4 Tb Harici Bellek Takılabilen Led Tv

Recommended Posts

Sayın Arkadaşlar, evime ikinci bir LED TV almak istiyorum. Evimdeki "Vestel 40' FA 7100" model TV ancak 2 TB harddisk destekliyor. Acaba 3 TB ya da 4 TB harddisk destekleyen bir marka var mı?

Edited by dedem korkut

1.cisi 2 gb harddisk olmaz flash bellektir o muhtemelen ayrıca 1000 lira üstü led tvlerin büyük kısmı 8 gb ve üzeri flash bellekleri rahatlıkla okuyaiblmekte içindeki dosya türü algılaması markadan markaya değişiklik gösterir.Siz bütçenizi yazın biz size alabileceğiniz en iyi led tvyi ucuz fiyatlı olarak güvenilir sitelerden link olarak verelim.

Örnek teşkil etmesi için

http://www.hepsiburada.com/arcelik-a49l-5531-4b2-led-televizyon-p-EVCBAS6355?magaza=Fulmarka

Edited by RaZoRWounD
  • Like 1

LG var bende 4 trbayt harddiski oynatıyor. LG  Samsung tavsiye ederim .sıkıntı olmaz.gönül yerli marka vermek ister ya olmuyor.bir eksiği çıkıyor.

borz_50, 38 dakika önce yazdı:

LG var bende 4 trbayt harddiski oynatıyor. LG  Samsung tavsiye ederim .sıkıntı olmaz.gönül yerli marka vermek ister ya olmuyor.bir eksiği çıkıyor.

LG 42LB652V-ZA vardı bende 1 TB hardiski 2-3 dk arasında okuyordu. 4 TB ile Allah sabır versin sana :) WebOS 'u da sevemeyince sattım PHILIPS 49PUS6501 aldım... aynı harddiski 2 sn de okuyor şimdi. 

• Like 2

Cyph3r, 2 dakika önce yazdı:

LG 42LB652V-ZA vardı bende 1 TB hardiski 2-3 dk arasında okuyordu. 4 TB ile Allah sabır versin sana :) WebOS 'u da sevemeyince sattım PHILIPS 49PUS6501 aldım... aynı harddiski 2 sn de okuyor şimdi. 

modum gerçektende hızlı okuma yapıyor.arşivim hepsi zaten.bluray formatında çoğu.belkide benim şansımdandır.tv almaya karar verdiğimde yerli birkaç mağzaya girdim tv satan.harddiski yanımda götürdüm.deneme yaptım emin olun 3 . 4  bin tl. tv ler okumadı harddiski.tabi herkesin kendi fikri.her markaya baksınlar.buda benim uygulayıp edindiğim sonuç.saygılar.

• Like 1
  • Thanks 1

Cyph3r, 27 dakika önce yazdı:

Hocam mesele okuması değil içeriği sıkıntısız oynatması 10 tb harddiski 2 dakikada okusun ama içeriği sorunsuz oynatsın ben razıyım

• Like 1
  • Thanks 1

RaZoRWounD, 14 dakika önce yazdı:

Hocam mesele okuması değil içeriği sıkıntısız oynatması 10 tb harddiski 2 dakikada okusun ama içeriği sorunsuz oynatsın ben razıyım

Benim arşiv çok kompleks değil valla... indirmesi kolay olsun diye genelde m720p takılıyorum... Çok fazla piyasa  hakkında bilgim yok ama artık eskisi gibi dosya formatı yada codec sıkıntısı olan cihaz yoktur bence yaa... olursa da ayıp olur artık :D

Cyph3r, 10 dakika önce yazdı:

Benim arşiv çok kompleks değil valla... indirmesi kolay olsun diye genelde m720p takılıyorum... Çok fazla piyasa  hakkında bilgim yok ama artık eskisi gibi dosya formatı yada codec sıkıntısı olan cihaz yoktur bence yaa... olursa da ayıp olur artık :D

hocam üretim yılı önemli misal ben dikkat etmedim ama link verdim verdim ya tv 2015 üretimiymiş ona dikkat etmedim misal :D3 yıllık tvyi satıyorlar gerisini sen düşün

Edited by RaZoRWounD
  • Thanks 1

Elimde bulunan 2TB maxtor harddiski Vestel tanıyor ve filmleri açmasında bir sıkıntı yok.

Elimdeki diğer adaptörlü Seagate 3TB harddisk var. Vestel TV ye taktığımda bekliyorum, harddisk çalışıyor ancak TV algılamıyor. Ancak TVden USB kablosunu çıkarınca cihaz çıkarıldı uyarısı veriyor. Bir porgramla 2TB kısmını aktif yaptım, diğer kısmı RAW olarak kaldı. Yine de tanımadı. Sonra 1,5TB ve 1,5TB ikiparçaya böldüm yine olmadı.

2000 üzerinde film arşivim var. Genellikle film boyutu 1 - 2 GB arası. Yeni bir harddiskke ihtiyacım olduğu için 3TB almıştım. Ancak TV algılamadı.

İlgilenip cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

• Like 1

harddiskinizde veri olarak farklı şeyler olduğunda da sorun yaşanabilir

bazen tv ler video görür bazen diğer data verilerini görür ( bunun sonucu olarak ikisi arasında kalarak açmıyor olabilir)

farklı bir çare hdmi kablosu kullanarak pc ile tv arasında bağlantı yapmak olabilir

yineben, 54 dakika önce yazdı:

harddiskinizde veri olarak farklı şeyler olduğunda da sorun yaşanabilir

bazen tv ler video görür bazen diğer data verilerini görür ( bunun sonucu olarak ikisi arasında kalarak açmıyor olabilir)

farklı bir çare hdmi kablosu kullanarak pc ile tv arasında bağlantı yapmak olabilir

3 TB adaptörlü Harddiskimi formatladım. İçine sadece 1-2 film attım. Sonuç değişmedi. Hala görmüyor. Film seyrederken direk harddiski kullanmak istiyorum. PC yi ordan araya taşımak istemiyorum.

Edited by dedem korkut